Сонячні електростанції (СЕС)

Останніми роками в багатьох країнах світу вчені приділяють пильну увагу розвитку електростанцій, які використовують екологічно безпечну «зелену» енергію. А найпотужнішим і найбільш доступним джерелом альтернативної енергетики є Сонце.
З огляду на глобальні світові тенденції на сьогодні в Україні склалося сприятливе середовище для розвитку проєктів сонячної енергетики. Відновлювальна енергетика поступово розвивається на рівні держави. Все більше українських громадян і приватних підприємств переходять на використання регенеративної енергії.

Переваги встановлення СЕС

Сонячні електростанції (СЕС) – інженерні споруди, що перетворюють енергію сонця в електричну енергію. Найбільш поширені фотоелектричні сонячні електростанції.

Сонячні електростанції доцільно встановлювати, оскільки вони:

  1. Невичерпувані. Ресурс для сонячної енергетики – Сонце. Воно є потужним джерелом енергії, яке, за різними даними, ще щонайменше 6-10 млрд років виділятиме енергію, тоді як запаси викопних видів палива (газу, нафти, вугілля) зникнуть через декілька десятків чи сотень років.
  2. Екологічні. Використання СЕС не завдає жодної шкоди довкіллю. Окрім того, під час експлуатації сонячних електростанцій не використовуються водні ресурси, що вкрай важливо для територій з обмеженими водними запасами.
  3. Безшумні. У комплексі устаткування сонячної станції відсутні будь-які рухомі частини та механізми. Тому робота СЕС вирізняється безшумністю.
  4. Прості в експлуатації. Як правило, сонячні електростанції працюють в автоматичному режимі. Контроль їхньої роботи можна здійснювати віддалено. Для експлуатації великих промислових сонячних електростанцій теж не потрібно наймати значну кількість працівників, на відміну від забезпечення роботи традиційних електростанцій, наприклад, на газу чи вугіллі.
  5. Інвестиції в СЕС економічно виправдані. У більшості випадків час окупності не перевищує 4-5 років.
  6. Формують енергетичну незалежність. Розвиток СЕС може забезпечити енергетичну незалежність як регіону, так і всієї держави.

Будівництво сонячних електростанцій в Україні стрімко розвивається. Це зумовлено, зокрема, тим, що географічне розміщення України та клімат сприятливі для розвитку СЕС.

Реалізація будівництва сонячних електростанцій компанією Структум

Компанія Структум надає послуги з будівництва промислових сонячних електростанцій в Україні – від проєктування до введення промислових СЕС в експлуатацію.
Промислова сонячна електростанція – це велика за масштабом наземна мережева сонячна електростанція, призначена для виробництва електроенергії у великих обсягах.

Будівництво промислових сонячних електростанцій – це технологічно складний процес, який містить такий перелік робіт:

  • вибір майданчика, оцінка можливості підключення до мереж, узгодження умов оренди/купівлі землі, техніко-економічне обґрунтування (ТЕО);
  • проведення моніторингу сонячних ресурсів;
  • отримання схеми видачі потужності, оформлення прав на землю;
  • розробка проєктно-кошторисної документації та проходження експертизи;
  • отримання дозволу на будівництво;
  • спорудження фундаментів та опорних металоконструкцій сонячних панелей, під’їзних шляхів, майданчиків та виконання інших будівельних робіт;
  • будівництво силових кабельних ліній від «сонячного поля» до підстанції збору потужностей СЕС;
  • комплекс будівельно-монтажних робіт підстанції збору потужностей сонячної електростанції;
  • будівництво повітряної лінії електропередачі від підстанції збору потужностей СЕС до кінцевого споживача;
  • проведення комплексних пусконалагоджувальних робіт та введення промислової сонячної електростанції в експлуатацію.

Варто зазначити, що для реалізації кожного окремого об’єкта перелік послуг з будівництва сонячних електростанцій може коригуватися.

Будівництво сонячних електростанцій компанією Структум

Компанія Структум забезпечує послуги з будівництва промислових сонячних електростанцій. Співробітники компанії уважно відстежують усі інновації у галузі відновлюваної енергетики, щоб застосовувати кращі технології проєктування та будівництва під час реалізації проєктів в Україні.

У штаті компанії працюють лише досвідчені та кваліфіковані працівники, які контролюють процес будівництва промислових сонячних електростанцій на всіх етапах, щоб кожний об’єкт був споруджений якісно та в найкоротші терміни. У ході будівництва промислових сонячних електростанцій співробітники компанії дотримуються усіх стандартів і правил з охорони праці відповідно до міжнародної системи сертифікації ISO.

Компанія Структум оснащена потужним технічним обладнанням, що також зумовлює мінімізацію термінів будівельно-монтажних робіт під час реалізації об’єктів.

Окрім будівництва промислових сонячних станцій, компанія Структум здійснює технічне обслуговування та реконструкцію вже готових об’єктів відновлюваної енергетики.

Є запитання чи пропозиції стосовно будівництва сонячних електростанцій?
Напишіть нам.