Повітряні лінії електропередач

На сьогодні найбільш економічно вигідним методом передавання електричної енергії на великі відстані є будівництво високовольтних повітряних ліній електропередач.

Будівництво повітряних ліній компанією Структум

Компанія Структум від моменту заснування у 2013 році займається будівництвом стратегічно важливих об’єктів у галузі енергетики. Ми маємо багаторічний досвід у сфері будівництва високовольтних ліній електропередачі в Україні та за її межами.

Компанія реалізує проєкти «під ключ», починаючи з розробки проєктно-кошторисної документації до введення готового об’єкта в експлуатацію.

ЛЕП - Структум
Будівництво Заходу ПЛ 330 кВ “Новокаховська-Херсонська”

Технологічні особливості монтажу ЛЕП вимагають дотримання національних та міжнародних стандартів якості будівництва та безпеки працівників. Компанія Структум має міжнародну сертифікацію ISO (Система менеджменту якості, Система екологічного менеджменту, Система менеджменту охорони здоров’я та безпеки праці).

У процесі монтажу ЛЕП важливими є вміння ефективного планування робочого процесу, кваліфікованість працівників, а також матеріально-технічне забезпечення робочого процесу необхідним обладнанням та спеціалізованою технікою. У штаті компанії – більш ніж 300 кваліфікованих працівників і адміністративного персоналу, які контролюють виконання робіт на всіх етапах будівництва ЛЕП. Водночас у наявності майже сотня одиниць спеціальної техніки, зокрема комплекти італійського обладнання TESMEC силою тяжіння 25-180 kH.

Етапи будівництва повітряних ліній

Реалізація проєкту розпочинається з проєктування повітряних ліній, яке передбачає:

 1. Підготовку ТЗ на проєктований об’єкт.
 2. Розробку електросхеми високовольтної лінії.
 3. Виконання інженерних вишукувань та збір необхідних вихідних даних.
 4. Розробку проєктної документації на будівництво ЛЕП.
 5. Погодження інженерної документації з власниками інженерних мереж та іншими зацікавленими сторонами.
 6. Експертизу проєктно-кошторисної документації на будівництво.

До початку будівництва повітряних ліній (ПЛ) компанія Структум проводить підготовчі роботи – вирубку просік та влаштування тимчасових під’їзних доріг для спецтехніки.

Встановлення фундаментів під опори є наступним етапом будівництва повітряних ліній. Зазвичай металеві опори (анкерно-кутові та проміжні) встановлюються на залізобетонні фундаменти різних типів та конструкцій (збірні та монолітні).

Подальшим кроком будівництва ліній електропередач є безпосередньо монтаж опор. Їх встановлення є досить складним технологічним процесом. Компанія Структум монтує опори переважно двома методами – «обертанням» або «нарощуванням».

Наступним етапом будівництва ЛЕП є монтаж проводу. Компанія Структум під час монтування проводу та грозозахисного троса або ОКГТ використовує інноваційний метод, що має назву «під тяжінням», тобто, без опускання проводів на землю для запобігання механічних пошкоджень. Це в подальшому зменшує втрати електроенергії під час її передавання. Окрім того, монтаж проводів саме цим методом спрощує виконання переходів через транспортні шляхи та інженерні споруди.

Метод «під тяжінням» дозволяє здійснити розмотування й протягування проводів фактично в повітрі завдяки застосуванню спеціалізованої техніки. Структум використовує для цього гідравлічні гальмівні та натяжні машини італійського виробника Tesmec. Основними етапами виконання робіт з монтажу провода методом «під тяжінням» є:

 • підготовчі роботи;
 • розмотування та протяжка троса лідера;
 • протягування проводу та тросу;
 • натягування проводу, візування та кріплення;
 • прокладання проводів, установка дистанційних розпірок.
Будівництво ЛЕП - Структум
Будівництво Заходу ПЛ 330 кВ “Новокаховська-Херсонська”

Реконструкція ліній електропередач

Компанія Структум здійснює реконструкцію ліній електропередач. Під час реконструкції ЛЕП проводиться ремонт деталей та елементів або їх заміна. Роботи з реконструкції ліній електропередач націлені на підвищення їхньої пропускної здатності завдяки збільшенню перерізу проводів, переходу на більш високий клас напруги або підвищенню механічної міцності тощо.

Інші напрямки роботи у сфері енергетики

Окрім проєктування та монтажу повітряних ліній електропередач, компанія Структум здійснює будівництво та реконструкцію кабельних ліній та підстанцій.

Є запитання чи пропозиції стосовно будівництва повітряних ліній електропередач?
Напишіть нам.