Повітряні лінії електропередач

Будівництво повітряних ліній компанією Структум

Сьогодні уявити своє життя без електричної енергії вже неможливо. Електроенергетика є невід’ємною частиною у всіх сферах діяльності людини: промисловість та сільське господарство, лісове господарство, діяльність у галузі культури та спорту, наука та медицина, водопостачання тощо.

Передача електроенергії здійснюється за допомогою електричних мереж, до складу яких входять підстанції, лінії електропередачі та розподільчі пристрої. На сьогодні найбільш економічно вигідний метод передавання електричної енергії на великі відстані є будівництво високовольтних повітряних ліній електропередач (ЛЕП).

ЛЕП - Структум

Компанія Структум впродовж багатьох років займається будівництвом стратегічно важливих об’єктів у галузі енергетики. Ми маємо багаторічний досвід у сфері будівництва високовольтних ліній електропередачі в нашій країні та за її межами.

Компанія реалізує проєкти «під ключ», починаючи з розробки проєктно-кошторисної документації до введення готового об’єкта в експлуатацію.

Технологічні особливості процесу з монтажу ЛЕП вимагають дотримання національних та міжнародних стандартів якості будівництва, дотримання норм безпеки працівників. Часто будівництво та монтаж повітряних ліній електропередач проводяться у складних природних або технічних умовах (особливо у випадках проходження траси ПЛ через гірську місцевість, водні перешкоди або густонаселені райони).

У процесі монтажу ЛЕП важливими є вміння ефективного планування робочого процесу, кваліфікованість і мотивація працівників, а також матеріально-технічне забезпечення робочого процесу необхідним обладнанням та спеціалізованою технікою. У компанії Структум працюють досвідчені технічні керівники — координатори будівельних робіт, які контролюють виконання робіт на всіх етапах будівництва ЛЕП.

Етапи будівництва повітряних ліній

Реалізація проєкту розпочинається з проєктування повітряних ліній, яке передбачає:

 1. Визначення кількості необхідного обладнання.
 2. Розробку електросхеми високовольтної лінії.
 3. Розроблення схем інформаційно-технологічних систем та схем пускових об’єктів.
 4. Складання графіку робіт будівництва ліній електропередач.
 5. Опис функціонування електрообладнання за тимчасовим та аварійним планом.
 6. Розрахунок витрат, економічне обґрунтування тощо.

Перед процесом будівництва повітряних ліній (ПЛ) проводяться підготовчі роботи – вирубки просік та влаштування тимчасових під’їзних доріг для спецтехніки.

Встановлення фундаментів під опори є наступним етапом будівництва повітряних ліній. Зазвичай металеві опори (анкерно-кутові та проміжні) встановлюються на залізобетонні фундаменти різних типів та конструкцій (збірні та монолітні).

Подальшим кроком будівництва ліній електропередач є безпосередньо монтаж самих опор. Опори – один з основних елементів ліній електропередач. Встановлення опор під час будівництва ЛЕП є досить складним технологічним процесом. Переважно монтаж опор виконується двома методами – «обертанням» або методом «нарощування».

Будівельна компанія Структум має досвід з монтажу ЛЕП напругою до 750 кВ.

Будівництво ЛЕП - Структум

Наступним етапом будівництва ЛЕП є монтаж проводу. Під час монтування проводу та грозозахисного троса або ОКГТ компанія Структум використовує інноваційний метод, що має назву «під тяжінням», тобто, без опускання проводів на землю для запобігання отримання механічних пошкоджень, що, своєю чергою, скорочує втрати електроенергії під час її передавання. Цей метод дозволяє здійснити розмотування й протягування проводів фактично у повітрі завдяки застосуванню спеціалізованої техніки, а саме: гідравлічних гальмівних та натяжних машин італійського виробника Tesmec. Окрім того, монтаж проводів саме цим методом спрощує переходи через транспортні шляхи та інженерні споруди.

Основними етапами виконання робіт з монтажу провода методом «під тяжінням» є:

 • підготовчі роботи;
 • розмотування та протяжка троса лідера;
 • протягування проводу та тросу;
 • натягування проводу, візування та кріплення;
 • прокладання проводів, установка дистанційних розпірок.

Сучасна технологічна база компанії дозволяє здійснювати монтаж повітряних ліній електропередач в умовах наведеної напруги. Компанія контролює якість і безпеку робочого процесу на всіх етапах будівництва ліній електропередач.

Реконструкція ліній електропередач

Компанія Структум здійснює реконструкцію ліній електропередач. Під час реконструкції ЛЕП проводиться ремонт деталей та елементів або їх заміна. Роботи з реконструкції ліній електропередач націлені на підвищення їхньої пропускної здатності через збільшення перерізу проводів, перехід на більш високий клас напруги або підвищення механічної міцності тощо.

Є запитання чи пропозиції стосовно будівництва повітряних ліній електропередач?
Напишіть нам.